Proč se zajímat o psychosomatiku?

Publikováno: 20.06.2022

Přestože se člověk cítí relativně zdráv, zde jsou důvody, proč by se měl o psychosomatiku začít zajímat.

  1. Existují skryté nemoci, které se projeví náhle, ale jsou následkem dlouhotrvajícího psychosomatického stavu (mozková mrtvice, infarkt atd.).
  2. Tzv. dědičnost, kdy se v rodové linii vyskytují stejné zdravotní problémy. Nejedná se o dědičnost nemoci, ale o její příčiny, tedy dědičnost emocionálního nastavení.
  3. Dále jsou zde chronické nemoci, které bezprostředně neohrožují život, ale velmi jej znepříjemňují.
  4. Určitě je v rodině nebo blízkém okolí někdo, kdo potřebuje pomoci řešit zdravotní stav.
  5. Pokud máte děti, jsou velmi pravděpodobně adresátem dědičnosti. Pokud dítě očekáváte, bylo by dobré vědět, podle jakých psychosomatických principů probíhá prenatální vývoj a narození dítěte.  
  6. Psychosomatika neřeší pouze nemoci, ale hledá odpovědi i na příčiny různých událostí, fobií, nestandardních způsobů chování apod.
  7. Výraz odpovědnosti vůči sobě samému i vůči svému okolí. Nespoléhat se pouze na to, že mi něco zajistí systém. V tomto ohledu je tedy mít určitou míru samostatnosti a nezávislosti. Skrze řešení příčin nemocí či událostí se člověk o sobě dozví velmi důležité informace. Pokud není správně řešena příčina nemoci a léčí se pouze příznak (symptom), dojde zpravidla k ještě horší nemoci.
  8. Rolí každého člověka je zvyšování svého vědomí, tedy chápání souvislostí vyplývající z principů stvoření. Psychosomatika je nevyčerpatelnou zásobárnou těchto principů.

 

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb s tím souhlasíte. Rozumím